Apap

produkt dostępny bez recepty, tabletki powlekane,

paracetamol

, US Pharmacia

Dawka:

500 mg

Opakowanie:

12,99 zł

(1,08 zł / szt.)

Opis Apap

Apap to lek dostępny bez recepty w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Substancją czynną preparatu jest paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, dzięki czemu znajduje zastosowanie w leczeniu bólu różnego pochodzenia (bóle głowy, mięśni, zębów, bóle menstruacyjne) oraz w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy (gorączka, bóle kostno-stawowe). Preparat może być stosowany u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Podmiot odpowiedzialny Apap

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa
Polska
pv@usp.pl

Składniki Apap

  • Substancja czynna: paracetamol (500 mg w jednej tabletce powlekanej),
  • substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Jak stosować Apap

Lek należy stosować zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce lub według zalecenia lekarza czy farmaceuty. Zaleca się stosowanie leku na czczo.

  • Zazwyczaj stosowaną dawką u dorosłych są 1 lub 2 tabletki powlekane (odpowiadające 500 lub 1000 mg paracetamolu), które można stosować w razie potrzeby 3-4 razy na dobę, przy czym należy przestrzegać co najmniej 4-godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.
  • Zazwyczaj stosowaną dawką u młodzieży powyżej 12. roku życia jest 1 tabletka powlekana (odpowiadająca 500 mg paracetamolu), którą można stosować w razie potrzeby 3-4 razy na dobę, przy czym należy przestrzegać co najmniej 4-godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.

Jak przechowywać Apap

Preparat należy przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Ulotka produktu Apap

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Solpadeine

tabletki musujące, 24 tabletki

Migea

tabletki, 4 tabletki

38,99 zł

Olfen Patch

plaster, 5 plastrów

45,99 zł

Ectodose

płyn, 20 ampułek

56,99 zł

Levopront

syrop, 120 mililitrów

32,99 zł

Ibuprom Zatoki

tabletki powlekane, 24 tabletki blistry

Zatoxin Rinse zestaw do płukania nosa i zatok

proszek (do wytworzenia płynu), 12 torebek 3,2 g + irygator 300 ml

31,99 zł

Grypolek

tabletki powlekane, 24 tabletki

Ketonal active

kapsułki, 20 kapsułek

27,99 zł

Aboca Grintuss Pediatric

syrop, 128 gramów

39,99 zł